Nasze usługi

Jesteśmy obecni na rynku renowacji felg od 2012 roku i już czwarty rok profesjonalnie zajmujemy się waszymi felgami. Mamy najnowsze dostępne na rynku prostownice felg samochodowych i motocyklowych. Nasza lakiernia jest wyposażona w aplikacje amerykańskiej firmy Nordson dlatego gwarantujemy najlepsze wykonanie powłok lakierniczych.

Malujemy farbami proszkowymi producentów z całego świata, ciągle wprowadzając nowe kolory. Mimo wiodącej pozycji w renowacji felg w Wielkopolsce ciągle się doskonalimy, nie popadamy w rutynę i ciągle wprowadzamy nowe rozwiązania do naszej oferty.

Wiemy jak lubicie swoje felgi więc gwarantujemy wam, że zajmiemy się nimi najlepiej jak tylko to możliwe. Pamiętajcie, że jeśli coś ma być zrobione dobrze, nie da się tego zrobić w jeden dzień. Renowacja zwykle trwa 3-5 dni, a w przypadku szczególnie złożonej renowacji nawet dłużej, ale jedno jest pewne - warto poczekać.


PROSTOWANIE FELG

Zajmujemy się profesjonalnym prostowaniem felg aluminiowych i stalowych. Pamiętaj, że krzywa felga to przenoszące się drgania powodujące nie tylko dyskomfort podczas jazdy ale i dalszą konsekwencją jest uszkodzenie zawieszenia w samochodzie. Mamy najnowsze w Polsce urządzenia do prostowania felg samochodowych i motocyklowych i z naszym doświadczeniem jesteśmy w stanie wyprostować praktycznie każdą felgę do 24". Prostujemy felgi dla wielu wulkanizacji i autoryzowanych serwisów różnych marek w Poznaniu. W prostowaniu felg nie mamy sobie równych.

SPAWANIE FELG

Zajmujemy się spawaniem felg metodą TIG. Jest to najlepsza, a tak naprawdę jedyna właściwa metoda spawania felg ze stopów aluminium. Zdarza się że podczas prostowania felga pęknie ale jesteśmy ją w stanie od ręki ją pospawać. Pamiętajmy, że pęknięta felga niewłaściwie pospawana stanowi zagrożenie zarówno dla Ciebie jak i innych kierowców. Nie pozwól by Twoje felgi były spawane byle gdzie.

Spawanie wykorzystuje się również do uzupełniania ubytków na rantach powstałych przez najeżdżanie na krawężniki czy dziury w asfalcie. Takich ubytków nie wolno szpachlować bo są to miejsca gdzie powstaje duży nacisk między rantem felgi a ramieniem montażownicy. Ranty w tych miejscach się napawa a po napawaniu toczy by odzyskać oryginalny kształt. Tylko taki rodzaj naprawy rantu przywróci mu 100% wytrzymałości.

MALOWANIE FELG

Felgi aluminiowe malujemy proszkowo lub najnowszą niemiecką technologią, która łączy malowanie proszkowe i mokre. Niezależnie jednak od wybranej technologii felgi muszą być dobrze przed malowaniem przygotowane. Proces przygotowania felg przed malowaniem jest bardzo pracochłonny a zaczyna się zawsze od chemicznego odlakierowania starych powłok. Dalej felga trafia do piaskowania elektrokorundem specjalnie dobranym do piaskowania delikatnego aluminium. Felgi trafiają do ewentualnego prostowania, usuwania przetarć i znowu do piaskowania. Dopiero tak przygotowana felga może zostać pomalowana.

W przypadku malowania proszkowego felgi są trzy razy malowane farbami proszkowymi i trzy razy wygrzewane w wysokiej temperaturze. Ostatnia, trzecia warstwa to zawsze lakier zabezpieczający, który zabezpiecza ale i dodaje połysku lub matowego efektu.

Technologia łącząca malowanie proszkowe z mokrym daje nam możliwość uzyskania kolorów i efektów nie do uzyskania w malowaniu proszkowym. Zaletą tej metody jest możliwość uzyskania bardzo zbliżonych kolorów do kolorów oryginalnych przy zachowaniu trwałości i wytrzymałości malowania proszkowego.

TOCZENIE RANTÓW

Toczenie felg stosujemy, żeby odtworzyć oryginalny rant felgi po napawaniu brakującego rantu lub żeby usunąć delikatne przetarcia od krawężników.

POLEROWANIE FELG

Jeśli masz felgi z polerowanym rantem do renowacji - dobrze trafiłeś. Możemy usunąć przetarcia rantów, ubytki rantu lub utleniające się pod klarem aluminium. Oddając u nas felgi do polerowania masz pewność, że przywrócimy im blask. Polerujemy zarówno ranty i felg. Jak polerujemy? Zapraszamy do galerii.

MONTAŻ I WYWAŻANIE

Naszym klientom proponujemy usługi montażu i wyważania kół w najlepszych cenach